Ad Ad

AI במלחמת חרבות ברזל: איך ישראל משנה את פני הלחימה וההסברה?

במהלך מלחמת "חרבות ברזל", ישראל משתמשת בטכנולוגיות בינה מלאכותית מתקדמות לצורך הגנה, לחימה וזיהוי והשמדת תוקפים אוויריים ותגובה מהירה לשאלות הציבור. כמו כן, הבינה המלאכותית הפכה לכלי חשוב במאמץ ההסברה הישראלי, כאשר כלים כמו "מילות ברזל" מאפשרים לציבור להצטרף ולתמוך במאמץ ההסברה. בנוסף, השימוש בטכנולוגיה בתחום אבטחת הסייבר מצביע על החשיבות המתמידה של ההתקדמות הטכנולוגית בהגנה על המדינה.
5 דקות
ישראל נלחמת בינה מלאכותית
חרבות ברזלהסברה

AI במלחמת חרבות ברזל: איך ישראל משנה את פני הלחימה וההסברה?

1. מערכות הגנה וזיהוי:

כפי שדובר עליו בעבר, מערכת "כיפת ברזל" היא דוגמה לאיך הבינה המלאכותית מסייעת בהגנה על האוכלוסייה האזרחית.
המערכת מזהה תוקפים אוויריים ומשגרת טילי ירוט להשמדתם.
יחד עם מערכי ירוט נוספים כדוגמת שרביט קסמים, ישנה הגנה אווירית משמעותית שמאפשרת תפקוד של העורף במהלך המלחמה. כמו כן, לטנקים צה"ליים יש מערכות הגנה מבוססות AI, כך למשל הברק החדשני שמיירט איומים ישירים באמצעות ניתוח טכנולוגי. סרטון הממחיש את יכולות הטנק –
חדש בצה"ל: ברק – הטנק ה"בלתי שביר", שמבוסס על בינה מלאכותית

 

2. הסברה דיגיטלית:

מילות ברזל:

באמצעות הכלי "מילות ברזל", הציבור הישראלי מוזמן להצטרף למאמץ ההסברה הישראלי. הכלי מאפשר למשתמשים לשתף פוסטים פרו-ישראליים בטוויטר בקליק, להגיב באופן אוטומטי לפוסטים חיוביים ולדווח על תכני הסתה נגד ישראל.


באמצעות הכלי "חרבות AI" אתר זה מציע שירות מעניין שמאפשר לך להעלות סרטונים בעברית ולהשתמש בטכנולוגיה של המבוססת על AI כדי לדבב אותם בשפה שתבחר. הדיבוב מתבצע באופן אוטומטי ומתאים את הקול והשפה לסרטון המקורי. בקרוב, תהיה גם אפשרות לשלוט ברמת המבטא ולהוסיף כתוביות לסרטונים. השירות זמין בחינם בכל הארץ כרגע עקב המצב הנוכחי.

 Savee: מלחמה באנטישמיות בעזרת AI

סקירה: Savee היא הרחבה לדפדפן שפותחה על ידי ישראלים, המשתמשת בבינה מלאכותית גנרטיבית לסתירת אנטישמיות והכחשת שואה באופן אוטומטי באינטרנט.

תפקוד: היא מנתחת טקסטים ומשתמשת במאגר מידע מאומת, כולל מקורות כמו מרכז יד ושם בירושלים, כדי ליצור תגובות מבוססות עובדות להפרכת טענות שגויות.

טכנולוגיה והשפעה: Savee משתמשת במערכת Botify בצד השרת, שהופכת את הטקסט לייצוג מתמטי לניתוח, ולאחר מכן מפעילה את chat-GPT לניסוח תשובה מקוצרת המבוססת רק על העובדות שנמצאו במאגר. הגישה הזו יכולה להיות מוחלת על מגוון נושאים מעבר לאנטישמיות, הופכת את Savee לכלי גמיש במאבק נגד מידע מטעה.

 

Eternity: AI נגד תוכן מזויף

יוזמה: חברת Eternity, המתמחה בביג דאטה, פיתחה כלי AI אוטומטי לזיהוי והסרת תכנים וסרטונים שקריים, במיוחד כאלו שמכוונים נגד ישראל באינטרנט.

יכולות: מערכת Eternity יכולה לזהות פוסטים חדשים עם תוכן שקרי או בעייתי שיש להם פוטנציאל ויראלי, עם מטרה לדווח עליהם ולמחוק אותם מרשתות החברתיות והאינטרנט.

היקף רחב יותר: המערכת גם מזהה סרטונים אנטישמיים, בודקת את תוכנם, ויוצרת תוכן הסברה ישראלי מקורי באופן אוטומטי.

 

3. דיפ פייק לצורך הסברה:

הבינה המלאכותית מאפשרת יצירת תמונות וסרטונים מזויפים באיכות גבוהה, שבהם נראה כאילו אנשים אמיתיים מדברים או פועלים. ידוענים ומשפיענים משתמשים בטכנולוגיה זו ליצירת סרטונים המיועדים להסברה. כך עשה למשל אברי גלעד כשהפך עצמו לדובר גרמנית שוטפת (לינק לכתבה בMAKO).

דוגמא ויראלית יותר היא על המגישה המצרית בסמה ווהבה שהפכה למושא ללעג לאחר שאיימה על ישראל בעברית שבורה באופן משעשע. המפיק ישי רזיאל החליט להטריל אותה בעזרת בינה מלאכותית, כשיצר סרטון דיפ-פייק בו היא מגנה את הזוועות שביצע חמאס. בסרטון המזויף ווהבה מדברת על טבח נורא של 1,400 ישראלים ופשעי מלחמה אכזריים של חמאס. כששידרה את הסרטון בתוכנית שלה, ווהבה נראתה המומה ואמרה "אני לא מאמינה למה שאני רואה, אני רוצה לשבור את המסך".

רזיאל חשף שהוא סינתז את קולה של ווהבה ויצר את הסרטון המזויף בעזרת בינה מלאכותית. ההטרלה שלו הייתה כל כך משכנעת, שווהבה שיתפה אותו בעצמה לאחר שהוא תייג אותה. זה מדגים כיצד AI יכולה לזייף סרטונים ולהפיץ מידע שגוי. אף על פי שזה היה מצחיק כאן, דיפ-פייקים מהווים איום אמיתי אם משתמשים בהם לרעה. בסך הכל, האירוע הזה מדגיש הן את הפוטנציאל היצירתי והן את הסכנות של תוכן שנוצר באמצעות בינה מלאכותית.

4. בוטים לתקשורת:

בוטים לתקשורת הם תוכניות אוטומטיות המשמשות לתקשורת ואינטראקציה עם הציבור הרחב בצה"ל (צבא ההגנה לישראל). הם מוצבים במהלך קרבות ואירועים מרכזיים כדי לספק מידע מעודכן ומדויק לציבור ולענות על שאלות ובקשות בזמן אמת. פעולתם תורמת לשדרוג התקשורת ולשיפור היכולת המידע-תקשורתית של צה"ל.

בוטים אלו יכולים לספק מידע בנוגע למצב הבטחוני, פרטי אירועים, הנחיות והפניות למקומות עבירת ציבור, תמיכה טכנולוגית, ועוד. הם פועלים באמצעות טכנולוגיות של תגובה אוטומטית, ומסייעים בשמירה על קשר מתמיד עם הציבור גם במצבי חירום ובתנאים קשים. כל הודעה או שאלה שנשלחת אליהם מעובדת במהירות ומועברת למשתנים בתחום המידע והתקשורת שיכולים לספק תשובות רלוונטיות ומדויקות.

בגורמים אזרחיים ובחיילים כאחד מוכרים את חשיבותם של הבוטים לתקשורת במהלך אירועים מרכזיים כמו קרבות או תרפ"ט (תגובה רגעית). הם מהווים כלי חשוב להפצת מידע מהיר ואמין לציבור הרחב ומבטיחים תקשורת אפקטיבית בין הציבור לצה"ל בזמן אמת.

5. "הבשורה" של צה"ל – AI לזיהוי מטרות:

"הבשורה", מערכת AI מתקדמת שפותחה על ידי צה"ל, מייצרת תהליך מהיר ואוטומטי של איסוף מודיעין ובחירת מטרות. המערכת מנתחת נתונים רבים ומתוחכמים, כולל תמונות לוויין, תקשורת אלחוטית, ומידע ממקורות פתוחים, ומשתמשת בלמידת מכונה לזיהוי מטרות במדויק.

המערכת מאפשרת דיוק גבוה בייעוד המטרות, ובכך מקטינה את הסיכון לפגיעה באזרחים. זוהי נקודה מרכזית במחויבות ישראל להימנע מנזק ללא צורך בזמן פעולות צבאיות, תוך שמירה על עקרונות מוסריים ואתיים במלחמה.

שימוש ב-AI גם מגביר את היעילות בשדה הקרב. למערכת יכולת לעבד נתונים בקצב מהיר ולספק מידע מודיעיני חיוני בזמן אמת, דבר שמקטין את הזמן הדרוש להחלטות מבצעיות ומאפשר תגובה מהירה לאיומים.

חיל האוויר הישראלי משתמש בבינה מלאכותית לבחירת מטרות תקיפה ולזירוז תהליכים לוגיסטיים. המערכת מנתחת כמויות אדירות של נתונים כדי לבחור את המטרות האופטימליות לתקיפה.

קצין מיחידת 8200 חשף כי היחידה השתמשה ב-AI לזיהוי מפקדי חמאס בעזה. המערכת מסוגלת לזהות מטרות בזמן קצר בהרבה מאשר אם היו עושים זאת באופן ידני.

 

 

6. בינה מלאכותית בתחום תקיפות ואבטחת סייבר:

בעידן הדיגיטלי, התקפות סייבר הן איום מתמיד ומתגבר. ישראל, שהיא מובילה עולמית בתחום אבטחת המידע, משתמשת בבינה המלאכותית לזיהוי, תגובה ומניעה של התקפות אלקטרוניות. הבינה המלאכותית מאפשרת ניתוח מהיר של נתונים בכמויות גדולות, זיהוי דפוסים חריגים והגברת היעילות של מערכות ההגנה. בנוסף, היא מסייעת בפיתוח כלים חדשניים להתמודדות עם איומים חדשים שמתגלים באופן תדיר. יש רק להניח שישראל גם תוקפת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות שכאלו.

7. בינה מלאכותית בזיהוי פנים וניתוח גרפי:

צה"ל וגורמי ביטחון ישראליים משתמשים בטכנולוגיות בינה מלאכותית מתקדמות במאבקם לאתר את החטופים בעזה. חברה ישראלית המתמחה בזיהוי פנים ובינה מלאכותית פיתחה מערכת המצליבה תמונות שפורסמו על ידי המחבלים ברשתות החברתיות עם תמונות של בני הערובה שסופקו על ידי המשפחות. במידה ומתרחשת התאמה בין התמונות, המערכת מסוגלת לאתר באופן גיאוגרפי את המיקום המשוער של האדם הנעדר בתוך שניות. לאחר מכן, מומחי מודיעין מנסים לאתר את המקומות המדוברים בהסתמכות על רמזים הקשריים, כמו מסגדים, חנויות מקומיות או זווית השמש.

לסיכום:

השימוש הרחב בטכנולוגיה ובבינה המלאכותית במהלך מלחמת "חרבות ברזל" מוכיח את עצמו ככלי חשוב להגברת התודעה וההבנה למציאות המורכבת באזור. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לישראל להגיע לקהלים רחבים יותר ולהסביר את צדדה בצורה מובנת ויעילה.

מילות ברזל , חרבות AI וכלים רבים נוספים מחכים לכם בספרייה שלנו.

 

עוד במגזין
Ad Ad

כלים מובילים

כלי ה-AI המתקדם והפופולרי ביותר בעולם: הסקירה חושפת את היכולות הרחבות והשימושים ...
APIתמיכה בעברית
כתיבהמנוע חיפוש
קלוד הוא כלי בינה מלאכותית מתקדם לעיבוד והבנת טקסט עם תמיכה מעולה בעברית.
תמיכה בעברית
כתיבה
הוא משתלב בצורה חלקה עם Microsoft 365, ומציע מגוון תכונות לשיפור זרימת העבודה ול...
תמיכה בעברית
פרודוקטיביות ויעילותתמלול
יצירת שמות ,לוגו, ושמות דומיינים ממונפים באמצעות AI.
יזמותלוגו
PromeAI היא פלטפורמת עיצוב מונעת בינה מלאכותית המאפשרת למעצבים ליצור ויזואליות מ...
אפליקצית מובייל
יצירת אמנותיצירת תלת מימד
DALL-E 3 של OpenAI ממיר טקסט לתמונות מדויקות לעיצוב וייצור תוכן.
תמיכה בעברית
יצירת תמונותלוגו
כלי ה-AI המתקדם והפופולרי ביותר בעולם: הסקירה חושפת את היכולות הרחבות והשימושים ...
APIתמיכה בעברית
כתיבהמנוע חיפוש
קלוד הוא כלי בינה מלאכותית מתקדם לעיבוד והבנת טקסט עם תמיכה מעולה בעברית.
תמיכה בעברית
כתיבה
הוא משתלב בצורה חלקה עם Microsoft 365, ומציע מגוון תכונות לשיפור זרימת העבודה ול...
תמיכה בעברית
פרודוקטיביות ויעילותתמלול
יצירת שמות ,לוגו, ושמות דומיינים ממונפים באמצעות AI.
יזמותלוגו
PromeAI היא פלטפורמת עיצוב מונעת בינה מלאכותית המאפשרת למעצבים ליצור ויזואליות מ...
אפליקצית מובייל
יצירת אמנותיצירת תלת מימד
DALL-E 3 של OpenAI ממיר טקסט לתמונות מדויקות לעיצוב וייצור תוכן.
תמיכה בעברית
יצירת תמונותלוגו
דילוג לתוכן